О нама
Иако одавно постоје различите профилисане организације, друштва, агенције које се баве екологијом, узевши у обзир да су еколошки проблеми међу највећим проблемима данашњице на глобалном нивоу, неопходно је и да културни, креативни и образовни сектор да адекватан одговор.
На путу ка одрживој будућности и циркуларној економији
Међународна федерација библиотечких удружења и институција (IFLA) приступила је глобалном покрету који се од 2015. године формирао око УН Агенде 2030 за Циљеве одрживог развоја. Агенда 2030 представља план за мир и просперитет људи и планете, а обухвата укупно 17 циљева који укључују три димензије одрживог развоја: економски раст, социјалну инклузију и заштиту животне средине.
Библиотеке као места око којих се окупља заједница, имају могућност и ресурсе да допринесу еколошкој писмености, култури правилног и одговорног опхођења према животном окружењу, а најбољи начин за то, поред едукације суграђана, јесу поштовање принципа одрживог развоја и примена зелених пракси у пословању.
На сајту Еко-зона сублимирано је континуирано вишегодишње зелено ангажовање чачанске Библиотеке које се надовезује на Агенду 2030.
Представљени су пројекти, конференције, радионице за децу и младе, предавања и јавни часови, промоције еколошки прихватљивих и економски одрживих технологија, еколошки кутак и др.
Такође, ово је још један начин заговарања планова за будућност који се тичу постављања биосоларног крова применом принципа зелене архитектуре.